KURZ SEBEOBRANY PRO ŽENY

KURZ SEBEOBRANY PRO ŽENY

OBSAZENO

Milé dámy, je nám to moc líto, ale kapacita tohoto kurzy byla naplněna.
Nezoufejte však, již brzy vypíšeme nový termín…

Aby Vám nic neuniklo, tak prosím sledujte náš Facebook


Sebeobrana pro ženy je odlišná od sebeobrany pro muže. Útoky na ženy či dívky mívají převážně sexuální podtext. Nezřídka mají formu domácího násilí, týrání apod. Ženy jsou navíc znevýhodněny proti mužům a to nejen fyzicky.

Proto se v našem kurzu zaměříme převážně na:

 • Prevenci (psychologickou, fyzickou…)
 • „Zdravé“ sebevědomí (nebát se, ale neprovokovat…)
 • Základní pohybové návyky (údery, úchopy, kopy, páky, práce s těžištěm…)
 • Taktika sebeobrany
 • Připravenost k boji

Co vás mimo jiné naučíme:

 • Jak předcházet nebezpečným situacím
 • Když už k ní dojde, jak si zachovat klidnou hlavu
 • Jak se úspěšně bránit a minimalizovat své zranění
 • Co vše lze použít k sebeobraně a jak
 • Sebeobrana bez zbraně i se zbraní
 • Rozdělení zbraní (připravené – improvizované, smrtící – nesmrtící…)
 • Základní ovládání sebeobranných prostředků
 • Co jsou zranitelná místa na lidském těle a jak je využít při sebeobraně
 • Jaké jsou právní následky sebeobrany
 • Jestli, jak a komu pomáhat v ohrožení

Co si rozhodně neodnesete:

Certifikáty, fotky, videa… Na to se u nás nehraje.

Kurz není určen pro „Influencery“, kteří potřebují zvedat čísla na sociálních sítích. Právě naopak. Naučíme vás reálnou sebeobranu! Certifikáty, různé diplomy nebo účastnické listy vám dávají falešnou naději, že něco umíte. Teprve, až se ocitnete v reálné situaci, tak zjistíte k čemu vám takový certifikát (který se dává více méně za účast) opravdu je… Ale nebojte, nějaký prostor pro společnou fotku určitě najdeme.

U nás nehledejte žádný rychlokurz:

Neumíme vás naučit sebeobranu za hodinu či za den. To je naprosto nereálné, a pokud vám někdo tvrdí, že to umí, tak lže! Naše víkendové kurzy probíhají několikrát ročně (většinou čtyřikrát) a na každém z kurzů se zaměřujeme na určitou část sebeobrany. Na kurzech se neustále opakuje to, co jste se naučily v minulých lekcích. Jedině dril a časté opakování vás dokáže připravit na veškeré možné situace.

Kdy, kde, za kolik a pro koho:

První lekce víkendového kurzu sebeobrany pro ženy proběhne 21. – 23. ledna 2022. Tato lekce, včetně veškerého komfortu, stojí 3.850,- (Vánoční akce do 23.12. Následovně 5.550,-)
V ceně je zahrnuto ubytování, celodenní strava, pronájem tělocvičny, instruktor a večerní program (kytara, zpěv…). Cokoliv nad to si hradí účastnice samy. 

Tento kurz je určen pouze pro ženy a dívky od 15 let.

Kdo vás bude učit:

Naším hlavním cílem je spolupráce s profesionály. Záleží nám především na umění předávat své vědění a zkušenosti druhým.
Naši trenéři jsou aktivní sportovci (judo, karate) jejichž letité zkušenosti jsou většinou obohaceny velkou škálou ocenění.
Zároveň se jedná o jedince, kteří své umění studují celoživotně pod největšími japonskými mistry.

Ubytování a strava:

Většina našich kurzů probíhá na českomoravské vrchovině v malebné obci Hořice u Blanska.
Dlouholetá spolupráce s majiteli penzionu U strakatého koně, nám umožňuje dodávat maximální služby za přijatelnou cenu.

V ceně našich kurzů je zahrnuta celodenní strava a ubytování ve čtyř lůžkových pokojích. Více o penzionu naleznete na www.penzionukone.cz

Jídelní menu:

Snídaně: švédský stůl
Oběd: výběr dle nabídky restaurace
Večeře: výběr dle nabídky restaurace
Restaurace je otevřena, pouze pro návštěvníky workshopu. Ubytovací prostory jsou ve druhém patře penzionu (tři a čtyřlůžkové pokoje).

Doprava:

Na místo kurzu se dopraví každý samostatně. V případě potřeby, je možno si domluvit svoz z vlakových nádraží Brno nebo Blansko.

 

 

Otázky, které by vás mohly napadnout:

 

Může se kurzu zúčastnit i můj přítel, manžel, tatínek…?

Bohužel ne. Kurzy jsou určeny pouze pro ženy a dívky od 15 let. Kurzy pro muže a smíšené kurzy plánujeme na příští rok.

Mohu přijít se svou kamarádkou, dcerou, tetou…?

Ano, samozřejmě! Můžete přijít s kýmkoliv chcete. Jen prosíme, aby to byla žena či slečna starší 15 let. Muži a mladší děti nejsou náplní tohoto kurzu.

Když se nás přihlásí více, dostaneme nějakou slevu?

Prosím, kontaktujete nás na e-mailu info@unsu.cz a popište svou situaci. Společně určitě najdeme nějaké řešení. 

Bojím se, že to fyzicky nezvládnu.
Jsem na to moc stará, tlustá, mám handicap…

Nemusíte se bát! Kurzy jsou uzpůsobeny tak, aby se mohl zapojit naprosto každý. To vám slibujeme.

Vaše kurzy jsou moc drahé. Na internetu jsou i levnější nabídky.

Ano, máte naprostou pravdu. Lze sehnat i levnější kurzy. Většina kurzů však trvá jen několik málo hodin. Málokdo dělá celodenní (celovíkendové) kurzy. Když si spočítáte to, že budete cvičit s přestávkami 6-8 hodin denně pod vedením opravdového profesionála, že k tomu máte jídlo a ubytování, že máte k dispozici saunu, že se naučíte opravdu bránit a ne jen o tom mluvit… Tak to je k nezaplacení.

Existují dokonce online kurzy sebeobrany. Zaplatíte si necelých 1000 Kč a podíváte se na hodinové video, kde vás „naučí“ jak použít pepřový sprej. To je samo o sobě šílené! Zvláště, když takových videí je plný Youtube). Ovšem s reálnou sebeobranou to nemá absolutně nic společného.
Hrát na housle se také nenaučíte z Youtube.

Každopádně záleží na každém co má pro vás vyšší prioritu. Jestli kvalita nebo kvantita…

Co si mám vzít na sebe?

Sezam věcí, které byste si měla vzít na víkend necháme jen a pouze na vašem uvážení. Jen upozorňujeme, že budete bydlet v penzionu u lesa a široko daleko není žádná civilizace. Takže lodičky a večerní šaty vám budou k ničemu. Spíš se hodí sportovní oblečení. Také tam kromě instruktora a organizátora nebude žádný chlap, tak je zbytečné se „dělat krásnou“ a tahat s sebou tunu líčidel.

Co se týká tréninku, tak vám stačí kraťasy nebo tepláky a dvě-tři trička. Jestli budete cvičit na boso nebo v teniskách je úplně jedno. V případě tenisek si prosím vezměte takové, aby nedělali na podlaze šmouhy. Také ty z vás, které budou chtít, tak můžou každé ráno vyběhnout s instruktorem do lesa. V tom případě si s sebou vezměte i věci na běhání.

Jaký bude harmonogram?

V pátek večer si ukážeme nějaké simulace a probereme teorii. V sobotu a v neděli ráno si půjdeme zaběhat (kdo bude mít zájem). Během dne nás čeká asi 6-8 hodin tréninku. Nebojte se, bude tam dostatek přestávek a uteče to jako voda. Během přestávek budeme probírat teorii sebeobrany. Nedělní dopoledne strávíme praktickými ukázkami, kde vás „napadne skutečný násilník“ a vy se mu pokusíte ubránit. Páteční a sobotní večery jsou určeny pro relaxaci. K dispozici máte saunu a vířivku, večer posedíte u kytary a dobrého vína…